Pragnienia psów – zabawa i codzienne życie

Jeżeli w stworzonym przez nas mieszkaniu zamieszkuje szczeniak, już od początkowych miesięcy jego życia powinniśmy zastanowić się nad jego zgodnym wychowaniem. Jest to istotne szczególnie, skutkiem tego, iż już pierwsze miesiące życia każdego czworonoga mają ogromne znaczenie w jego rozwoju i wychowaniu. Jeśli nasza opieka wobec psa będzie zgodna, prędko zauważymy w jego zachowaniu pozytywne cechy.

Jeśli pragniemy wychować psa od wieku szczenięcego, musimy pamiętać, żeby wziąć go do domu dopiero, gdy skończy siódmy tydzień życia, bowiem do tego czasu pragnie troskliwej opieki matki. Jeżeli wybieramy dla siebie czworonoga z hodowli powinniśmy nie zapominać o wypełnieniu jego metryki, bo w ten sposób stworzonego przez nas pieska będziemy mogli zarejestrować w Związku Kynologicznym. Jeżeli wybieramy pieska z hodowli musimy pamiętać także o książeczce zdrowia pieska, w jakiej to w przyszłości zapisane zostaną szczepienia, czy także przeprowadzone odrobaczenia.

Kiedy już wybrany przez nas piesek znajdzie się w naszym mieszkaniu musimy przygotować dla niego miejsce, w którym będzie mógł wypocząć oraz pobawić się. Naturalnie musimy schować przedmioty rodzaju piłki dla psa sklep, jakie dotąd leżały na niższych półkach, ponieważ pies mógłby zainteresować się niemi a tym samym pogryźć je. Kiedy rozpoczynamy wychowanie pieska, bacznie musimy obserwować jego wszystkie zachowania? W wypadku, gdy zacznie on gryźć przedmioty, dywan czy także meble zareagujmy oraz spokojnie wyjmijmy je mu z pyska.

Jesteśmy w stanie zakupić także dla czworonoga wyjątkowe zabawki, najprawidłowiej twarde, bo pies będzie mógł ostrzyć na nich zęby. Istnieje kilka zasad, do jakich warto się zastosować, aby wychowanie stworzonego przez nas czworonoga przebiegało w sposób przyjemny i bezkonfliktowy. W szczególe nie karcimy go za to, że zdarzy mu się załatwić swoje potrzeby w mieszkaniu. Jeśli go ukarzemy ma okazję on pomyśleć, iż kara jest za to, iż załatwia się on po prostu w należącej do nas obecności. To sprawi, że pies podczas załatwiania się będzie na przykład chował się za meblami. Należałoby też chwalić psa i nagradzać, kiedy załatwi swoją potrzebę na dworze.

You may also like...

1 Response

  1. Tomasz pisze:

    Czy warto korzystać z publikacji Wim Hofa? Co w nich jest takiego fajnego, że wszyscy tak je polecają? Dużo więcej porad na https://www.makijaz.info.pl/metoda-oddychania-wima-hofa-jak-ja-stosowac/

Dodaj komentarz