Rehabilitacja z zakresu ortopedii w Sports Medic

Rehabilitacja ortopedyczna w Sports Medic realizowana jest wówczas, gdy po konsultacji lekarskiej specjalista wywnioskuje, że w wybranym przypadku wystarczy leczenie zachowawcze. Podczas rozmowy wzięte pod uwagę są czynniki takie jak: rodzaj choroby, współwystępujące schorzenia pacjenta, brane leki, wcześniejsze hospitalizacje i operacje, kontuzje z lat poprzednich. Podczas wywiadu odbywa się także ocena siły mięśniowej chorego i może być zlecane badanie obrazowe. Ortopedia Wrocław proponuje odnoszące się do wielu dziedzin zabiegi rehabilitacyjne, mające za zadanie przywracać sprawność w obrębie narządu ruchu.

Można na przykład oczekiwać: przywrócenia pełnej sprawności po urazach, zmianach zwyrodnieniowych, bólach stawów, bądź zmniejszenia czucia schorzeń w wypadku bólu i dyskomfortu. Niezależnie od tego, z czym będzie zmagać się dany pacjent, rehabilitacja ortopedyczna ma na celu przywrócić rolę układu ruchu. Fizjoterapeuci przygotują tempo i zakres treningów w sposób spersonalizowany dla wszystkich pacjentów.

Nowoczesny sprzęt ortopedyczny podbuduje słabsze mięśnie, przywróci zakres ruchu, jak i poprawi ogólną sprawność. W Sports Medic może też odbyć się rehabilitacja chorych po operacjach, polegająca na zastosowaniu się do rekomendacji lekarzy i wracaniu do zwykłego trybu funkcjonowania. Z zabiegów rehabilitacyjnych mogą także skorzystać sportowcy po przeżytych kontuzjach. Można na rehabilitację trafić po operacyjnym leczeniu stawów, kości oraz więzadeł, a także po zabiegach chirurgicznych: kolan, barków, ręki, stawu skokowego i stopy.

Dodatkowo, choroby w tej placówce poddawane leczeniu są również z użyciem fibryny bogatopłytkowej w schorzeniach z jakimi zmagają się sportowcy. Są to: łokieć tenisisty, wczesne zmiany zwyrodnieniowe, uszkodzenia więzadeł krzyżowych bądź kontuzje mięśni. W placówce wykonywane są też badania preluksacyjne dla dzieci i niemowląt, bazujące na analizie stanu układu kostno – biodrowego razem ze zrobieniem USG bioderek.

You may also like...