Według jakich zasad można aktualnie jeździć do Stanów Zjednoczonych

Stany Zjednoczone ogromnie dużo mają do zaproponowania jeśli chodzi o turystykę. Na ich dokładne pozwiedzanie i zobaczenie wszystkich atrakcji należałoby mieć co najmniej kilka miesięcy. Na szczęście aktualnie osoby planujące wybrać się w taką długą podróż, mają prościej niż przed kilku laty. Przed rokiem 2019 zamierzając wjechać na obszar Stanów każdy musiał posiadać wizę wjazdową. A przyznanie takiej to była konieczność wypełnienia wniosku, opłacenia go i wizyty u konsula. I wcale nie było pewności, że ostatecznie dostanie się taką wizę, bowiem praktycznie wszystko zależne było od kaprysu urzędnika.

Dzisiaj Polska jest obsługiwana w bez potrzeby posiadania wiz, co będzie oznaczać że przybycie do Stanów w celach medycznych albo turystycznych będzie wymagać rejestracji w elektronicznym systemie ESTA. Sama rejestracja jest dość łatwa, wymaga bowiem wysłania specjalnego formularza. Koniecznym warunkiem jest dysponowanie paszportem z chipem, numer dokumentu również jest jednym z wymaganych elementów formularza. Otrzymane zezwolenie na wjazd jest ważne przez okres dwóch lat, i jego dysponent może wielokrotnie w tym czasie jeździć do Stanów.

Jeżeli z jakiejś przyczyny wniosek esta do stanów zostanie odrzucony, to wówczas do dyspozycji jest dotychczasowa procedura o wizę, z wizytą w konsulacie. Przy składaniu formularza ESTA warto skorzystać z pomocy pośrednika. Dokładnie on zweryfikuje dane z formularza, czy wszystko jest z nimi w należytym porządku, a poza tym w razie ewentualnych problemów będzie służyć pełnym wsparciem i pomocą.

You may also like...